A pszichiátria a lelki betegségek kezelésével foglalkozó orvostudományi szakág. A pszichiátria eszközei által célzott segítségnyújtást kaphatnak a lelki betegségben szenvedők a gyógyulás elősegítése érdekében. A lelki betegségek gyógyításában több pszichiátriai terápiás módszer is ismert, ide tartozik a gyógyszeres kezelés és a pszichoterápia összes fajtája. A pszichiáterek a betegségkategóriákba még nem illő, de lelki zavarokkal már küszködő – például krízishelyzetben lévő – egyének számára is segítséget nyújthatnak a megbetegedés megelőzése végett.
Hogyan történik egy vizsgálat?
A vizsgálatokra, kezelésekre történő előzetes bejelentkezésre Klinikánk recepcióján van lehetőség, személyesen, telefonon vagy e-mailben. Az első személyes megjelenéskor a beteget előbb a recepción nyilvántartásba vesszük, majd ezt követően munkatársaink a szakorvoshoz irányítják.A vizsgálat első lépése a páciens aktuális panaszainak és kórelőzményeinek megismerése és rögzítése, valamint a szervi betegségek meglétének lehetőség szerinti kizárása. A problémát megismerve a szakorvos kiválasztja a megfelelő terápiát, mely általában egy vagy több pszichoterápiás módszer alkalmazását jelenti, de szükség esetén gyógyszeres kezelést is magában foglalhat.
A fizetés a kezelést, vizsgálatot vagy konzultációt követően a recepción történik.
Mikor/ milyen panaszokkal érdemes pszichiáterhez fordulni?
Pszichiátriai segítséget azoknak érdemes elsősorban igénybe venni, akik szorongásos zavarral (pánikbetegség, kényszerbetegség, fóbiák), hangulati zavarokkal (unipoláris vagy bipoláris depresszió), alkohol vagy drogproblémákkal, esetleg hallucinációkkal, téveszmékkel, skizofrén tünetekkel küzdenek. Ezen kívül érdemes szakorvoshoz fordulni önértékelési problémák, kapcsolatteremtési és párkapcsolati problémák, alvászavar, túlzott feszültség, gátlásosság, krónikus fáradtság, krízishelyzetek fennállása esetén is.